Маргот Роби не сака пауза, подготвена повторно да ja игра Харли Квин

Австралиската актерка Маргот Роби ја отфрли можноста да се одмори од улогата на супернехативката Харли Квин.

31-годишната актерка неодамна навести дека сака да се повлече од улогата на негативката на DC Extended Universe (DCEU) во три филма, но сега рече дека е секогаш подготвенада ја портретира Харли на големото платно.

Маргот за „Ентертејнмент тунајт“ изјави: „Не, доста ми беше пауза. Подготвена сум повторно да ја глумам.“

„Ги снимав ‘Птици грабливки’ и ‘Одред самоубијци’, така што имаше многу Харлиjки во период од една година, но тоа беше пред некое време. Секогаш сум подготена за нови“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.