Меган Маркл со нова иницијатива за нејзиниот роденден (ВИДЕО)

Војвотката од Сасекс Меган Маркл го прослави својот 40 -ти роденден со видео во кое ги покани нејзините пријатели да им помогнат на жените да се вратат на работа по пандемијата, објавија светските новински агенции.


Во краткото видео, сопругата на принцот Хари, која беше актерка, се пошегува со комичарката Мелиса Мекарти два месеци по раѓањето на ќерката Лилибет.

 

https://twitter.com/i/status/1422963037733011458


„Додека славам 40 години, поканувам 40 пријатели да одвојат 40 минути од своето време за да бидат ментор на жена која се подготвува да се врати на пазарот на труд“, рече таа. „Мислам дека ако сите го направиме тоа и се посветиме.40 минути на таков гест, ефектот ќе се прошири“.

 

https://twitter.com/i/status/1423013588017504256


Во порака на веб -страницата на Фондацијата Архвел, Меган објасни дека за неа менторството е начин да им помогне на жените да ја вратат довербата и економската сила. Таа се надева дека нејзината иницијатива со димензии 40 x 40 ќе инспирира „глобален бран на услуги“ за оние што имаат потреба.


Милиони луѓе ширум светот ги загубија своите работни места поради пандемијата COVID-19.


Во видеото некое време се појавува и принцот Хари.

  

Семејството веќе живее во Калифорнија меѓу најбогатите американски славни личности.


Во иницијативата на Меган Маркл „40 x 40“ се вклучени и модната дизајнерка Стела Макартни, пејачката Адел и сопругата на премиерот на Канaда, Софи Трудо.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.