Бен Афлек и Мет Дејмон се забавуваа на гости кај Џими Фалон

Бен Афлек и Мет Дејмон се забавуваа во средата додека го промовираа нивниот најнов филм „Последниот двобој“ како гости во популарното „Тунајт шоу“ со Џими Фалон.

Водителот Џими истакна дека поминаа речиси 25 години откако двајцата освоија „Оскари“ за најдобро  сценарио за „Добриот Вил Хантинг“ од 1997 година.

Бен рече дека тој и Мет го направиле „Добриот Вил Хантинг“ за да имаат листа потенцијални актери да им ја покажат на кастинг-агентите.

Џими им покажа фотографија од нив од премиерата на „Добриот Вил Хантинг“.

„Кој би помислил дека овие двајца идиоти сè уште ќе бидат во близина“, се пошегува Бен.

Долгогодишните пријатели Афлек и Дејмон по повеќе од две децении повторно заедно напишаа сценарио за историската драма „Последниот двобој“, во режија на Ридли Скот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.