Адел ќе одржи концерти во лондонски Хајд Парк по пауза од пет години

Музичката суперѕвезда Адел во вторникот изјави дека следното лето ќе одржи два концерта во лондонскиот Хајд Парк, нејзин прв настап во последниве пет години.

Најавата, како што пренесоа британски медиуми, предизвикала уривање на нејзината веб-страница бидејќи фановите брзале да се регистрираат за претпродажба на билети.

Ова ќе бидат први настапи на Адел од 2017 година.

Неколку британски портали објавија дека нејзината веб-страница паднала, цитирајќи фанови кои велат дека не можеле да се пријават за претпродажба.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.