Хавиер Бардем облечен како Бонд-девојка го изненадил Даниел Крег на неговиот роденден

Шпанскиот актер го почести својот колега од „Скајфол“со незаборавна роденденска прослава и призна дека многу ретко пее во јавност.

Говорејќи во рамки на серијалот на „Вараети“, Actors on Actors („Актери за актери“), Даниел, кој ја напушти улогата 007 по пет филмови, меѓу кои и „Скајфол“, рече: „Се сеќавам дека беше некаква игра, вистинско роденденско изненадување“.

 

Хавиер се пошегува: „Излегов од торта. Таа вечер требаше да бидам Бонд-девојка, о боже, тоа и бев“.

Ѕвездата на Being the Ricardos ја спореди својата изведба со изведбата на Мерилин Монро за претседателот Џон Ф Кенеди во 1962 година.

Хавиер продолжи: „Не сум музичар, освен што излегувам од роденденски торти облечен како Бонд-девојка. Пеев Happy Birthday to You во моето најдобро имитирање на Мерлин Монро. Кога тимот на Being the Ricardos ми рече да пеам, јас бев како: $Дали сте сигурни? Дали сте сигурни дека сакате да пеам?$ И тогаш се обидов.“

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.