„Пирати 6“: Иднината на Џони Деп неодредена, но има сценарио без Маргот Роби

Фановите на откачениот пират Џек Спероу, кој го игра Џони Деп во сите пет претходни продолженија на серијалот „Пиратите од Карибите“, можеби ќе треба да ги смират своите надежи Деп можеби ќе ја повтори својата улога во „Пиратите од Карибите 6“.

Џери Брукхајмер, продуцент на серијалот, во интервју за „Тајмс ги сподели своите размислувања за тоа дали Деп ќе се врати.

Продуцентот на серијалот прво зборуваше за снимањето на „Топ ган: Маверик“, а потоа се префрли на „Пиратите од Карибите 6“, откривајќи дека постојат два проекти, односно две сценарија - едното е со Маргот Роби, другото е без.

„Разговараме со Маргот Роби“, рече тој. „Развиваме две сценарија за „Пирати“ - едно со и едно без неа.“

А на прашањето дали Деп ќе се врати, Брукхајмер рече: „Не во овој момент“. „Иднината допрва ќе се решава.“

Џони Деп е среде повеќегодишна грда правна расправија со поранешната сопруга Амбер Херд. Тој во моментов ја тужи за клевета за текст објавен во 2018 година во „Вашингтон пост“, за кој тврди дека го чинел актерски улоги, вклучително и потенцијална улога во „Пиратите од Карибите 6“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.