Сопиште

Без струја делови на Чаир и Сопиште

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека се планирани следните технички зафати во електросистемот на Град Скопје и без електрична енергија ќе останат делови на Чаир и Сопиште.

 

Без струја од 8:10 до 10:30 часот ќе бидат корисниците од ул. Серава, дел од ул. Џон Кенеди, ул. Кемал Сејфула и дел од ул. Кемал Ататурк (општина Чаир) и од 9 до 15 часот корисниците од селата Долно Соње, Говрлево, Чифлик и Света Петка (општина Сопиште).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.