Алонсо ги почнал преговорите со Баерн Минхен

Чаби Алонсо ги започнал преговорите со Баерн Минхен, пренесува германски „Скај Спортс“. Актуелниот тренер на Баер Леверкузен моментално е најбараниот тренер на пазарот.

Медиумите долго време шпекулираат дека на крајот од сезоната ќе го превземе Баерн или Ливерпул, а како што сега стојат работите тој е многу поблиску до останување во Германија отколку до преселба во Англија.

Тој наводно ќе добие меѓу 15 и 25 милиони евра за договорот, во зависност од тоа колку трофеи ќе освои.

Леверкузен моментално има 10 бода повеќе од Баерн на табелата во Бундеслигата на 10 кола до крајот, а Алонсо има шанса да стави крај на 11. годишната доминација на тимот од Минхен и воедно да му ја донесе првата титула на Леверкузен, со што неговото име би било запишано со златни букви во клупската историја.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.