All for Joomla All for Webmasters

Емил Павлов е европски првак во карате

Емил Павлов

Македонскиот каратист Емил Павлов го освои златниот медал во категоријата до 60 килограми на Европското првенство во карате што се одржува во Нови Сад.

 

Во финалниот натпревар Павлов со 3:1 го победи репрезентативецот на Италија, Анџело Крешенцо.

 

Во категоријата до 60 килограми каде што имаше 33 натпреварувачи, претходно тој беше подобар од Доминик Имрач од Словачка, Јасин ел Алтар од Холандија, Ненад Дуловиќ од Црна Гора, а во полуфиналето го совлада Калвинс Калинс од Летонија.

 

За Павлов ова е втор златен медал на европските првенства, а досега има освоено и една бронза.

 

Извор: МИА

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.