All for Joomla All for Webmasters

Бостон поведе со 1-0 во победи против Кливленд во финалето на Источната конференција

НБА

Бостон поведе со 1-0 во победи против Кливленд во финалето на Источната конференција. Селтикси пред домашна публика славеа убедлива победа од 108-83.

 

Во домашниот состав имаше неколку поединци од младиот табор кои и без првата ѕвезда Ирвинг извојуваат голема победа. Маркус Морис одигра феноменална одбрана против Леброн Џејмс. Морис постигна 21 поени и 10 скока. Џејлен Браун беше најефикасен кај Селтикси, со 23 поени и 8 скока. Леврон Џејмс застана на 15 коша, а Кевин Лав даде 17. Разочара Џеј Ар Смит, кој погоди само 4 коша.

 

Вториот меч од источното финале се игра в среда, а домаќин повторно ќе биде Бостон. Вечерва во 03 часот по полноќ се игра првиот натпревар и од западното финале помеѓу Хјустон и Голден Стејт. 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.