All for Joomla All for Webmasters

СП 2018: 120 илјади билети дополнително дистрибуирани во првите часови на продажбата

СП 2018

Неколку часа откако дополнителната квота на билетите за Светското првенство беше достапна на веб-страницата на ФИФА, 120.000 билети веќе беа дистрибуирани до навивачите, објави прес-службата на организацијата.

 

Во моментов, само ограничен број на билети остануваат достапни за купување на сајтот.

 

Од почетокот на продажбата во септември 2017 година, навивачите од целиот свет веќе имаат купено повеќе од 2,5 милиони билети. Продажбата на сајтот ќе трае до 15 јули.

 

Поради фактот што одредени билети редовно се препродаваат преку посебна платформа на веб-страницата на ФИФА, билети кои се недостапни во одредена зона може подоцна да бидат достапни за повторно купување.

 

Специјална платформа за пренос и препродажба на билети исто така е достапна на сајтот. Тоа ќе им овозможи на навивачите во согласност со постоечките правила да ги променат податоците за гостите, како и да препродаваат билети во случај на промена на плановите.

 

Извор: МИА

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.