All for Joomla All for Webmasters

Машката ракометна репрезентација со +8 патува во Романија на ревашот за пласман на СП 2019

Машката - Романија

Машката ракометна репрезентација со +8 патува во Романија на ревашот за пласман на СП 2019. Македонија на домашен терен славеше убедлива победа во првиот бараж натпревар за настап на СП во Германија и Данска.

 

Романците поведоа со 2-0, а потоа следуваше серија на Македонија од 8-0, па работите си дојдоа во посакуваната насока. На полувремето имавме предност од 15:10. Во второто полувреме Македонија дојде и до највисоки десет голови разлика 24:14, предност која не успеавме да ја задржиме. Овој резултат не треба да биде проблем да се одбрани во Романија. Предноста од осум гола треба да биде доволна за пласман на уште еден Мундијал по ред.

 

Кире Лазаров и Дејан Манасков беа најефикасни со по 7 голови, a Борко Ристовски имаше 14 одбрани. Реваншот во Романија се игра в среда.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.