All for Joomla All for Webmasters

Вечерва решавачки дуел за учество на СП

Романија - Македонија

Македонската ракометна репрезентација денес и гостува на Романија во реванш натпреварот од баражот за Светското првенство 2019.


Избраниците на селекторот Раул Гонзлаес имаат солидна предност од осум голови и голема шанса да излезат како вкупен победник од двомечот.


Досега Македонија има шест учества на Мундијалите и пет во низа, па ова ќе биде убава можност да се продолжат настапите на големите натпреварувања.


Од друга страна Романците се без СП уште од 2011 година, а во баражот со Македонија влегоа со големи амбиции да се прекини „постот“.


Натпреварот ќе се игра во Клуж со почеток во 17 часот и 30 минути.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.