All for Joomla All for Webmasters

Лeнгле и официјално е нов член на Барселона

Францускиот фудбалер Клемeн Лeнгле премина од Севиља во Барселона за 35,9 милиони евра, потврди каталонскиот клуб на својата интернет страница.

Барселона ја активираше откупната клаузула за 23-годишниот фудбалер и потпиша со него договор до 2023 година.

Воедно каталонскиот фудбалски гигант ја зголеми неговата откупна клаузула за дури 300 милиони евра.

Лангле настапи само една сезона за Севиља, но поради одличната игра веднаш обезбеди трансфер во Барселона. 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.