Откриен победникот на златната топка за 2018

Низ медиумите кружи фотографија која ја открива листата за најдобриот фудбалер за 2018 година.

 

Според неа, Лука Модриќ ќе ја освои наградата со голема предност пред играчот на Јувентус Кристијано Роналдо и Антоан Гризман.

 

Хрватот ќе освои 753 гласови, а Роналдо дури 300 гласа помалку. Интересно е тоа што ѕвездата на Барселона Лео Меси се наоѓа дури на позицијата 5, играч кој во последните 10 години секогаш беше во топ 3 и во пет наврати ја освојуваше истата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.