Антиќ: Наумовски не е разрешен, туку суспендиран

Претседателот на Кошаркарската федерација на Северна Македонија, Перо Антиќ појасни зошто Тони Симиќ, а не Михаил Наумовски ја предводи репрезентацијата до 18 години.

 

До пред промените во КФСМ селекторската функција ја извршуваше Наумовски, а по доаѓањето на новата раководна структура во федерацијата, довербата му беше доделена на Тони Симиќ.

 

Во соопштението на КФСМ стои дека Наумовски е суспендиран, а не разрешен и поради тоа Симиќ ќе ја врши селекторската функција.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.