All for Joomla All for Webmasters

Објавен распоред за првото коло од Премиер лигата во сезоната 2019/20

Во некои англиските медиуми денеска беше објавебн распоредот за првото коло од новата сезона во Премиер лигата.

 

Според „Дејли мирор", новиот шампионат ќе почне на 10 август. Бранителот на трофејот од последните две сезони, тимот на Манчестер сити ќе се сретне со Вулверхемптон на 12 август.

 

Распоред за првата премиерлигашка рунда сезона 2019/20: 10 август:

Тотенхем – Норвич

Борнмут – Шефилд јунајтед

Кристал Палас – Арсенал

Евертон – Њукасл

Саутемптон – Челзи

Вотфорд – Вест Хем

Барнли – Ливерпул.

 

11 август:

Астон Вила – Лестер

Манчестер јунајтед – Брајтон.

 

12 август:

Вулверхемптон – Манчестер сити.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.