Уругвај со убедлив триумф стартуваше на Копа Америка

Репрезентацијата на Уругвај забележа висока победа со 4:0 против Еквадор во 1.коло од фудбалскиот Куп на Америка.

 

На натпреварот одигран ноќеска во Бело Хоризонте, головите го постигнаа Лодеиро, Кавани, Суарез и Мина (автогол).

 

Ова беше дуел од Ц-групата во која настапуваат и селекциите на Чиле и Јапонија.

 

Копа Америка се одржува во Бразил.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.