Манчестер Јунајтед му понуди нов договор на Давид де Геа

Манчестер Јунајтед направи подобрена договорна понуда за Давид де Геа што ќе го направи најплатениот голман во светот.

 

Де Геа е силно поврзан со преселба во Париз Сен Жермен и Јувентус, додека линковите со Реал Мадрид никогаш не престануваат.

28-годишниот е именуван за фудбалер на годината во рекордни четири наврати за време на извонредната кампања на Олд Трафорд.

Запрашан за формата на Де Геа кон крајот на сезоната 2018-19, менаџерот  Оле Гунар Солскјаер рече: "Се разбира дека му веруваме, тој е  беше фантастичен оваа сезона.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.