Себастијан Халер патува во Лондон на медицински преглед за Вест Хем

Себастијан Халер ќе отпатува во Лондон за 45 милиони фунти од Ајнтрахт Франкфурт.

 

Бундеслигашот ја потврди веста на Твитер во вторникот изутрина.

 

"Ајнтрахт и Вест Хем постигнаа договор за трансферот на Себастијан Халер", објави клубот од Бундеслигата.

 

Халер сега е слободен за лекарски преглед во Лондон. Ако се оди по планот тогаш Халер ќе потпише за Вест Хем".

 

Французинот имаше импресивна сезона во Германија - постигнувајќи 15 гола во Бундеслигата и пет во Лига Европа - со негова помош Франкфурт стигна до полуфиналето, каде што загуби од шампионот Челзи.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.