Атлетико тргнува по Ериксен

Кристијан Ериксен е едно од последните имиња што Атлетико Мадрид сака да го донесе во своите редови. По напуштањето на Гризман и уште неколку битни играчи, Атлетико се свртува кон плејмејкерот на Тотенхем. 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.