Официјално: Салиба потпиша за Арсенал

Арсенал го комплетираше потпишувањето на Вилијам Салиба од Сент Етјен на долгорочен договор.

 

Салиба, 18, ќе се врати во Сен-Етјен на позајмица за сезоната 2019/20 пред да се приклучи на Топџиите за почеток на кампањата од 2020/21.

 

Скај Спортс пренесува дека Арсенал ќе му плати на Сен-Етјен 27 милиони фунти за услугите на Французинот

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.