(ВИДЕО) Мегваер во Манчестер пред потписот со неговиот нов клуб

Хари Магваер е виден во Манчестер, што значи дека светскиот рекорден трансфер за еден дефанзивец е се поблиску и поблиску.

 

Англискиот интернационалец беше забележан како заминува од хотел во центарот на градот во недела наутро.

 

Видеото можете да го погледнете на слетниот линк:

https://www.skysports.com/football/news/11667/11777105/harry-maguire-in-manchester-ahead-of-move-to-man-utd-from-leicester

 

Јунајтед за услугите на дефанзивецот на Лестер ќе исплати 85 милиони фунти.

 

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.