ПСВ и Наполи се разбраа за Лозано

Наполи конечно договори сè за привлекување на мексиканскиот напаѓач на ПСВ Ајндховен, Ирвинг Лозано, пренесува холандскиот весник „Воетбал интернешнл“.

 

Според последните информации, двата тима се разбрале за трансферна сума од 42 милиони евра и се очекува фудбалерот да парафира договор со екипата во наредните денови.

 

Навивачите од Неапол целосно го одобруваат трансферот, бидејќи веруваат дека Ирвинг во голема мерка ќе му помогне на тимот да ја крене својата класа.

 

Со договорот, како што се очекуваше, Лозано ќе биде најскапиот излезен трансфер за ПСВ Ајндховен во историјата на тимот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.