Доналд Трамп стана дедо по десетти пат

Американскиот претседател Доналд Трамп стана дедо по десетти пат. Сопругата на неговот син Ерик – Лара роди девојче.

 

Бебето е крстено Каролина Дороти Трамп. Тоа е второ дете на двојката. Нивниот син Ерук Лук ќе наполни две години во септември.

 

Трамп (73) има пет деца од три различни жени.

 

Ерик (35) е трето дете на Доналд Трамп. Тој е главен извршен директор заедно со брат му Доналд помладиот на главната компанија на својот татко. Лара (36) е поранешен новинар и заедно со сопругот ја имаат фондацијата „Ерик Трамп“ што финансира во детски болници.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.