На Јувентус не му требаат нови напаѓачи

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи изјави дека клубот не планира нови трансфери до крајот на летниот трансфер прозорец.

 

– Тешко е да се замисли како можеме да го зајакнеме нашиот тим. Ова го постигнавме во тековната сезона. Ги зајакнавме оние позиции што ги посакувавме. Гонзало Игуаин, одличен напаѓач, се врати во нападот. И не заборавајте дека го имаме Кристијано Роналдо. Задоволни сме од нашата линија на напад. Ова е повеќе од доволно, изјави Паратичи.

 

Претходно беше објавено дека Јувентус е во преговори со Интер за да го купи Мауро Икарди.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.