Ван Дајк се согласи на шестгодишен договор со Ливерпул

Дефанзивецот Вирџил ван Дајк ќе потпише нов договор со Ливерпул. Според „Мирор“ премиерлигашот се договориле со 28-годишниот Холанѓанец за шестгодишен договор со зголемување на платата.

 

Актуелниот договор на Холанѓанецот со „црвените“ важи до 2023 година.

 

Оваа сезона, Ван Дајк играше на шест натпревари на сите натпреварувања, постигна еден гол и оствари една асистенција.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.