Рики Рубио е избран за МВП на Светското во кошарка

Рики Рубио ја доби наградата за МВП на СП во 2019 година, што заврши со триумф на Шпанија.

 

Кошаркарот на Феникс Санс постигна 20 поени во последниот натпревар со Аргентина, а во просек имаше 16,4 поени, 6,0 асистенции, 4,6 скока, 1,5 украдени топки и 38,7% успех од поле на целиот турнир.

 

Резултат со слика за ricky rubio vs argentina

 

На 28-годишниот Шпанец наградата му беше доделена од легендата на Светската кошарка, Коби Брајант.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.