Лампард е првиот тренер на Челси кој започна со пораз во ЛШ во овој век

Челси синоќа загуби од Валенсија во 1. коло од Лигата на шампионите со 1:0. Според „Опта“, предводникот на „сините од Лондон“ Франк Лампард е првиот тренер во 21 век кој загуби на првиот натпревар во Лигата на шампионите.

 

На 10 од 11 претходни сезони Челзи забележа победа.

 

Само во 1999 година лондончаните загубија од Милан. Тогаш тренер на Челзи беше Џанлука Вијали.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.