Потегот на вечерта во НБА е за Леброн Џејмс

Леброн Џејмс го има најдобриот потег на првата вечер во новата сезона на НБА лигата.

 

Тоа е информацијата која стои на официјалниот YouTube канал на најсилната светска кошаркарска лига.

 

Во поразот на Лејкерси од градскиот ривал Клиперс, леброн имаше учинок од 18 поени, 9 скока и 8 асистенции. Сепак дури два негови потези се најдоа во топ 5 листата.

 

На втората позиција е рампата која му ја „удри“ на Ландри Шамет, а на првата позиција се најде брзата транзиција и забивањето во обрачот.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.