Бекам состави тим од поранешните соиграчи

Поранешниот репрезентативец на Англија Дејвид Бекам состави идеален тим од поранешните соиграчи. Тимот на Бекам изгледа спектакуларно.

Бекам во кариерата играл за Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид, Милан, ПСЖ и ЛА Галакси.

Голман во овој тим на Бекам би бил Петер Шмајхлел, во одбраната Гери Невил, Алесандро Неста, Паоло Младини и Роберто Карлос.

Рој Кин и Пол Сколс се двајцата дефанзивци играчи во редот за врска, а пред нив се Зинедин Зидан, Луис Фиго и Роналдињо.

Местото во нападот е резервирано за Бразилецот Роналдо.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.