„Граѓаните“ ќе останат без Сане и Агуеро

Лирој Сане и Серхио Агуеро во летниот преоден рок ќе го напуштат Манчестер сити тврди „Скај Спортс“. Според овој извор неколку клубови внимателно ја следат ситуацијата за да испрата понуди.

Сане долго време се поврзува со Баерн Минхен. Наводно тој се договорил со Баварците, останува уште клубовите да го одредат обесштетувањето.

Од друга страна за Агуеро најсериозно бил заинтересиран Интер. На „Џузепе Меаца“ сметале дека Агуеро ќе биде идеална замена за Лаутаро Мартинез кој треба да се пресели во Барселона.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.