Јувентус ја започнале „операцијата Погба“

Претставници на Јувентус започнале разговори со менаџерот Мино Рајола околу можното враќање на Пол Погба во Торино. Оваа информација ја објави порталот „le10sport.com“.

Пол Погба пред четири години од Јувентус се пресели во Нанчетсер Јунајтед за сума од 105 милиони евра. Планот на англискиот тим е доколку го продадат Погба да врата најголем дел од парите што ги вложија во него.

Јувентус од друга страна планира да ги продаде Миралем Пјаниќ и Адријен Рабио за да отвори место за Погба.

Јувентус има добри односи со менаџерот Рајола поради што сметаат дека нивните шанси се поголеми од шансите на Реал Мадрид со кого исто така се поврзува Погба. Се надеваат дека ќе можат да го повторат сценариото од минатото лето кога го донесоа Матијас Де Лихт.

Погба за Јувентус има одиграно 178 натпревари, на кои постигнал 34 гола и забележал 40 асистенции.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.