Флоренци пред трансфер во Лидс Јунајтед

Алесандро Флоренци (29) би требало да биде првото засилување за Лидс Јунајтед. Клубот чии дрес го носи и македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски по 16 години пауза се врати во Премиер лигата.

Флоренци целата своја кариера ја минува во Рома, меѓутоа во последната сезона ја загуби довербата и во јануари беше позајмен во Валенсија. За Рома овој фудбалер одиграл 280 натпревари.

Рома ќе го продаде во преодниот рок, а покрај Лидс за него се интересирале и Аталанта, Фиорентина и Севилја.

Лидс Јунајтед за трансферот на Флоренци на Рома и понудиле 18 милиони евра.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.