Лаутаро останува во Интер, вели неговиот агент

Агентите на Лаутаро Мартинез велат дека нема вистина во шпекулациите за трансфер во Реал Мадрид или Барселона и дека напаѓачот останува во Интер, барем уште една сезона.

Барселона подолго време е заинтересирана за Аргентинецот, но денеска се појавија шпекулации дека Реал сакаат да го „украдат“ трансферот. Карлос Бете Јаке и Роландо Зарате, двајцата агенти на Мартинез денеска беа во седиштето на Интер, наводно за преговори за продолжување на договорот со „нераѕурите“ и по краткиот состанок дадоа изјава за „Тутомеркато“.

„Се работеше само за обична куртоазна посета, тоа е сè. Нема ништо со Реал Мадрид и со Барселона. Лаутаро сигурно останува во Интер“, изјави Бете Јаке.

Лаутаро имаше клаузула за раскин на договорот вредна 111 милиони евра, но таа беше валидна само неколку недели во јули и Барселона не ја искористи. Според „Скај спорт Италија“, по крајот на летниот преоден рок агентите повторно ќе се сретнат со Интер за да го обноват договорот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.