Белгија без Де Брујне против Исланд

Белгија без Кевин Де Брујне ќе патува на Исланд на натпреварот во Лигата на нации. Играчот на Манчестер сити пред два дена против Англија беше заменет во 73 минута поради повреда. Де Брујне веднаш по натпреварот на Вембли се вратил во својот клуб.

Не познато за каква повреда се работи, а клубот не соопшти дали тој ќе биде подготовен за претстојниот натпревар со Арсенал во Премиер лигата.

Повредата на Де Брујне е само еден од низата кадровски пролеми со кои се соочува Пеп Гаврдиола. Поради повреда натпреварот со Белгија го пропушти англискиот репрезентативец Рахим Стерлинг, а од претходно се повредени напаѓачите Габриел Жесус и Серхио Агуеро.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.