Мане и Алкантара им се вратија на тренинзите

Садио Мане и Тијаго Алкантара ќе му бидат на располагање на својот менаџер Јирген Клоп за натпреварот со Евертон. Мерсисајд дербито ќе се одигра во сабота, а домаќин ќе биде Евертон.

Садио Мане и Тијаго Алкантара започнале со тренинзите откако изминатите две недели беа во самоизолација. Тестовите на коронавирусот кај двајцата биле негативни.

Градското дерби најверојатно ќе го пропушти Наби Кеита кој и понатаму се наоѓа во каратин.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.