Азар ќе патува со тимот во Менхенгладбах

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан го објави списокот на фудбалери кои ќе патуваат во Менхенгладбах, на натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите. Изненадувачки, на списокот се наоѓа и Еден Азар.

Белгиецот од почетокот на сезоната не одиграл ниту една минута за Реал, а неодамна медиумите пишуваа дека тој нема да се врати во тимот до крајот на ноември.

Азар има проблем со повредата на мускулот на десната нога. Последениот меч тој го одиграл на 7.август.

Реал ќе гостува во Менхенгалдбах утре од 21 часот. Во првото коло, Реал доживеа пораз од Шахтјор (2:3), додека Борусија одигра 2:2 со Интер во Милано.

📋✅ ¡Estos son los 21 jugadores convocados para enfrentarnos al @borussia!@CodereApuestas | #HalaMadrid pic.twitter.com/QHNHi6VIpN

— Real Madrid C.F. (@realmadrid) October 25, 2020

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.