Добри вести за Симеоне – Облак и Трипие ќе играат против Барселона

Атлетико Мадрид, викендов, во дербито на колото во Ла Лига ќе ја пречека Барселона. Повредите и коронавирусот гокријат тимот на Атлетико пред овој натпревар.

Шпанските медиуми јавија дека против Барселона, тренерот Диего Симеоне, нема да може да смета на Луис Суарез (коронавирус), односно Лукас Тореира и Хектор Херера.

Сепак, насмевката на лицето на тренерот на „јорганџиите“, му ја врати информацијата која ја добил од клупската лекарска служба, дека Јан Облак и Киран Трипе ќе бидат подготвени за дербито.

Атлетико од почетокот на сезоната, во Ла Лига, има одиграно седум натпревари и е единствениот тим во Шпанија кој се уште нема пораз.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.