Рамос се сели во Англија?

Серхио Рамос ќе биде еден од најбараните фудбалери на пазарот, во летниот преоден рок, доколку не го продолжи договорот со Реал Мадрид. Иако шпанските медиуми тврдат дека Рамос ќе го продолжи договорот, клубот засега молчи.

Додека во Реал размислуваат дали да се согласата на барањата на фудбалерот, односно да му понудат тригодишен договор, во Англија се подготвуваат понуди за капитенот на Реал.

Проблемот со Реал е што на својот капитен му нудат само договор на една сезона.

Ливерпул, Манчестер сити, Манчестер јунајтед, Арсенал и Тотенхем наводно биле заинтересирани да го донесат Рамос во своите редови.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.