Најдобрата резерва во НБА од Клиперси се пресели во Лејкерси

Монтрезл Харел, од Лос Анџелес Клиперс, кадиерата ќе ја предолжи во редовите на градските ривали Лејкерси. Херел како слободен играч договорил соработка со актуелните шампиони.

Херел и Лејкерси договориле двегодишна соработка, за која кошаркарот ќе добие 19.000.000 долари. 26-годишниот кошаркар од Северна Каролина, во Лејкерси, доаѓа на местото на Двајт Хауард, кој се пресели во Филаделфија.

Херел кариерата во НБА ја започна во 2015 година, во Хјустон, а во ЛА Клиперс играше од 2017 година.

Минатата сезона тој ја доби наградата за најдобар шести играч во лигата.

Покрај Херел, Лејкерси, ги донесоа Дени Шрудер и Весли Метјуз.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.