Балотели има нов клуб?

„Лошото момче“ на светскиот фудбал, Марио Балотели, се наоѓа пред трансфер во Васко де Гама. Балотели, од ре-стартот на сезоната нема клуб, откако го раскина договорот со Бреша.

„Овде тој би бил пречекан како да е Марадона“, рекол спортскиот директор на Васко де Гама, Фабио Кордела.

Тој дополнил дека, по Реал Мадрид, Васко де Гама е најтрофејниот клуб во светот и дека сите во клубот би сакале Балотели да игра за нив.

Бразилскиот клуб се уште не може да потпише договор со Балотели, поради што се договараат тој да остане слободен играч и со нив да потпише на 15.декември.

„Засега не можеме да го официјализираме трансферот, но преговараме, разменуваме мејлови. Се имаме договорено, останаа уште некои формалности. Се надевам дека до 15.декември ќе потпишем. На Васко му е потребен играч каков што е Балотели, а на Марио му е потребен клуб каков што е Васко де Гама“, заклучил Кордело.

Марио Балотели е поранешен играч на Интер, Манчестер сити, Ливерпул, Милан, Ница, Олимпик Марсеј и Бреша.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.