Синиша Михајловиќ ќе стане дедо, реакцијата е „бесценета“

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ доби пријатно изненадување, откако неговата ќерка Виргинија потврди дека е бремена и на социјалните мрежи ја сподели реакцијата на српскиот тренер.

Виргинија е во врска со италијанскиот У-21 репрезентативец, фудбалерот на Порденоне, Џанлука Вољако, инаку продукт на академијата на Јувентус. Тие се заедно од времето кога 22-годишниот Вољако играше за Примавера тимот на Јувентус.

„Се шегуваш? Мислиш сега, оваа година? Ми се плаче“, вели изненадениот 52-годишен Михајловиќ.

Ова е најдобрата можна вест за него, посебно откако во 2019 година му беше дијагностицирана леукемија, за која беше на две тури хемотерапија и 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.