Арнаутовиќ во Болоња

Марко Арнаутовиќ, играч на шангај и репрезентативец на Австрија, по 10 години се враќа во Серија А. Арнаутовиќ, играше во Интер, дебито во Серија А го имаше кај Жозе Мурињо. Потоа кариерата ја градеше во Премиер лигата, во Стоук и Вест Хем јунајтед.

Италијанскуте медиуми тврдат дека прашање на денот е кога Арнаутовиќ и Болоња ќе ја официјализираат соработката.

Австриецот со клубот од „Ренато Делара“, ќе потпише договор на четири сезони. Две или три би одиграл во Болоња, а потоа би се преселил во Монтреал, на чие чело е газдата на Болоња, Сапуто.

Арнаутовиќ ќе ја има најголемата плата во Болоња. Во овој момент Сансоне и Соријано се најпалтените во тимот, со годишна плата од 1,6 милиони евра.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.