Пелегрини отпадна за ЕП, Италија побара од УЕФА дозвола да го замени друг играч

Фудбалскиот сојуз на Италија побарал дозвола од УЕФА да го замени повредениот Лоренцо Пелегрини. Играчот на Рома се повредил на тренингот во средата.

Пелгрини и покрај повредата ќе отпатува со репрезентацијата во Рим. Во исто време, селекторот Роберто Манчини, го повикал во тимот Гаетано Кастровили, кој доколку УЕФА дозволи, ќе го замени повредениот играч на Рома.

Италија, вечерва во Рим, против Турција ќе го отвори Европското првенство.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.