Маунт едвај чека пак да се сретне со својот идол Лука Модриќ

Ѕвездата на Челси, Мејсон Маунт вели дека е подготвен пак да се соочи со својот идол од детството, Лука Модриќ во неделниот меч на Англија со Хрватска на ЕУРО 2020.

Маунт и Модриќ се сретнаа во полуфиналето на Лигата на шампионите кога Челси ги елиминираа Реал Мадрид и си замина од првиот меч со дрес на Хрватот, а потоа во вториот меч, Модриќ го побара неговиот.

„Тој секогаш беше фудбалерот кому му се восхитував. Од времето кога играше во Премиер лигата со Тотенхем, постојано го следам. Беше многу чудно да се игра против него, бидејќи толку го имав гледано, што знаев какви се неговите потези и што ќе направи. Искуството со Челси ми помогна да се подготвам за мечеви со најдобрите. Беше прекрасно да се разговара со него и да го добијам неговиот дрес. Тоа беше посебно, ќе го чувам секогаш“, вели 22-годишниот Маунт.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.