Еуфорија пред последниот меч на Пандев: Во Ново Лисиче натпреварот ќе се следи на видео-бим

Во скопската општина Аеродром и денеска ќе се навива за македонските фудбалски херои кои од 18 часот ќе настапат против тимот на Холандија во рамките на Европското првенство, што воедно е и последниот натпревар во репрезентацијата на капитенот, Горан Пандев.

Натпреварот, како и претходните два, ќе биде пренесуван на голем екран поставен во паркот „Нирнберг“ во Ново Лисиче, а еден час пред почетокот ќе има едночасовна програма за забава и дружење на љубителите на спортот.

Општина Аеродром, како и претходните натпревари, така и денеска, очекува голем број посетители, кои заеднички и еуфорично ќе го проследат последниот натпревар на нашите фудбалери на годинешното Европско првенство.

Причина плус за следење на овој фудбалски натпревар со Холандија е тоа што капитенот Горан Пандев, кој остави огромна трага во македонската фудбалска историја, најави дека тоа ќе биде и негов последен настап во дресот на македонската репрезентација

Настанот ќе се одржи според сите протоколи на отворено, а присутните се замолуваат да ги почитуваат сите пропишани мерки.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.