Барселона го осуди однесувањето на навивачите кон тренерот Куман

По поразот од Реал (1:2), навивачи на Барселона го чекаа Роналд Куман и му кажаа што мислат за начинот на кој тој го води тимот. Лутите навивачи „нападнаа“ Аудито, во кој беше на 58-годишниот Холанѓанец со сопругата. На крајот Куман успеа да замине.

Куман нема победа против Реал, забележа порази во трите дуели со Реал, два од нив се на „Ноу Камп“.

Ден по непријатните сцени кои се случија пред „Ноу Камп“, фудбалскиот клуб Барселона го осуди однесувањето на навивачите.

„Барселона јавно го осудува насилното однесување на навивачите кон тренерот, додека тој го напушташе „Ноу Кам“. Клубот ќе преземе безбедносни и дисциплински мерки, со цел вакви инциденти да не се повторуваат во иднина“, се наведува во клупското соопштение.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.