Челси ќе го обесштетат Лион за да го вратат Емерсон на „Стенфорд Бриџ“

Челси ќе се обиде до крајот на преодниот рок да го врати на „Стенфрд Бриџ“, левио бек Емерсон Палмиери. Италијанскиот Бразилец, на почетокот на сезоната замина на позајмица во Лион.

Челси се принудени да реагираат на трансфер пазарот поради повредата на Бен Чилвел. Чилвел, ги скина лигаментите во коленото, на почетокот на декември, поради што ја заврши сезоната.

 

 

На оваа позиција, Челси остана само со Маркос Алонсо. Менаџерот Томас Тухел, побара да му биде донесена замена за Чилвел. Планот со Лука Дињ не успеа да го реализира, откако францускиот репрезентативец се пресели во Астон Вила.

Во недостиг на квалитетни решенија на трансфер пазарот, во клубот решиле да го вратат Емерсон.

Лион немаат намера да се откажат од Емерсон. Тие на почетокот на сезоната за позајмицата платија 5.000.000 евра. Челси сега понудиле 4.000.000 евра за да го врата својот играч.

Емерсон Палмиери, ред три и пол години, од Рома за 20.000.000 евра стана играч на Челси.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.