All for Joomla All for Webmasters

Јапонски воз тргна 25 секунди порано, компанијата јавно се извини

Јапонски воз тргна 25 секунди порано

Јапонска железничка се извини откако воз ја напуштил станицата 25 секунди порано од предвиденото, што е втор случај во неколку месеци.


Операторот изјави дека големите непријатности кои ги поставиле на клиентите се навистина неоправдани.


Претходниот случај се случил во ноември минатата година кога воз ја напуштил станицата 20 секунди претходно.


Според Јапонија Тудеј, кондуктерот мислел дека закажано било возот да ја напушти станицата Нотогава во 7:11, наместо, како што навистина било планирано во 7:12.


По затворање на вратите една минута пред планираното, тој сфатил дека погрешил, па можел да ја поправи срамната случка.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.